Filtruj
Dostępność

Deski jesionowe

Deski wykonane z drewna naturalnego od zawsze stanowią funkcjonalny i stylowy materiał budowlany czy wykończeniowy. Popularność drewna z biegiem lat wcale nie przemija, a wręcz przeciwnie — staje się ono pożądanym dodatkiem zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury. W ofercie sklepu Drewno24 znajdziesz piękne i wytrzymałe deski jesionowe, które można zastosować zarówno na taras, schody, jak i elewację budynku.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym odznacza się deska jesionowa?

Opis deski jesionowej warto zacząć od informacji, że jesion to drewno wyjątkowo twarde, a zarazem sprężyste. Dzięki temu idealnie nadaje się do różnego rodzaju celów projektowych, a korzystanie z niego w celach ozdobnych czy stolarskich jest szeroko praktykowane. Ogromną zaletą deski jesionowej jest jej przepiękny, naturalny kolor oraz cena stojąca w dobrym stosunku do jakości. W naszej ofercie znajdziesz deski jesionowe zarówno gładkie, jak i delikatnie ryflowane, które idealnie wpisują się w otoczenie i dodają ciepła całej konstrukcji budynku.

Deski jesionowe z termo jesionu — opis

Oferta sklepu Drewno24 obejmuje termo jesion, czyli deski jesionowe poddane obróbce termicznej. Materiał taki staje się stabilniejszy i bardziej odporny na biodegradację, a jego wilgotność wynosi zaledwie około 6%. Deski wykonane z termo jesionu pięknie się prezentują zarówno na tarasie, jak i na elewacji. Charakteryzuje je także wysoka stabilność wymiarowa, dzięki której korzystanie z nich przy realizacji dowolnego projektu staje się jedynie przyjemnością.

Bogata oferta desek drewnianych

W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko deski jesionowe, ale także wykonane z innych gatunków drzew. Modrzew syberyjski, sosna czy nawet drewno egzotyczne — każdy znajdzie coś dla siebie. Deski jesionowe cieszą się jednak wyjątkowo dużą popularnością wśród naszych klientów. Atrakcyjna cena i charakterystyczny kolor sprawiają, że deski z termo jesionu chętnie wybierane są jako ozdoba elewacji, która pozwala fasadzie nabrać delikatności i wyjątkowego wyglądu. Warto zauważyć, że deski jesionowe są niemal tak samo trwałe, jak dębowe, dzięki czemu można z nich wykonać nawet podłogi czy schody. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, jakie deski elewacyjne lub tarasowe wybrać, prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 17:00, w piątki do godziny 16:00, lub kontakt mailowy.

Jakie są zalety deski jesionowej?

Jesion to gatunek drewna o wysokiej twardości, co przekłada się na wyjątkową wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ta cecha czyni go doskonałym materiałem do tworzenia podłóg czy mebli, które są często narażone na intensywne użytkowanie. Kolejną zaletą jesionu jest sprężystość. Deski jesionowe mają piękne, wyraziste słoje oraz charakterystyczny jasny kolor, który nadaje pomieszczeniom przytulny charakter. Dlatego są niezwykle często wykorzystywane do wykończenia tarasów, schodów, podłóg i elewacji. Stosowane są w celu projektowym, stolarskim lub ozdobnym. Jesion jest również odporny na działanie wilgoci, a z odpowiednim zabezpieczeniem powierzchni może być z powodzeniem stosowany na zewnątrz. Deski jesionowe są też doskonałe do obróbki. Drewno to jest łatwe do cięcia, frezowania czy sklejania, co daje wiele możliwości w zakresie projektowania i tworzenia unikalnych elementów wykończeniowych.

Jakie są wymiary deski jesionowej?

Wymiary deski jesionowej mogą różnić się w zależności od jej zastosowania, producenta i dostępności. Deski podłogowe występują najczęściej o szerokości od 100 do 150 mm, choć można znaleźć również deski o szerokościach do 200 mm. Długość deski podłogowej może wynosić od 800 do 2400 mm, a grubość najczęściej wynosi 15 lub 22 mm. Wymiary desek elewacyjnych mogą być różne, lecz typowo szerokość wynosi od 100 do 200 mm, długość od 2000 do 4000 mm, a grubość od 20 do 28 mm. Deski jesionowe przeznaczone do mebli także mogą mieć różne wymiary – najczęściej są w zakresie 18-50 mm grubości, 100-300 mm szerokości i 500-3000 mm długości.

Jakie są ceny deski jesionowej?

Ceny desek jesionowych mogą różnić się znacznie w zależności od wielu czynników, takich jak jakość drewna, wymiary deski, wykończenie (np. surowe, impregnowane, olejowane) oraz producent. Ceny desek podłogowych mogą wahać się od około 100 do 300 zł za metr kwadratowy. Koszt desek elewacyjnych może wynosić od około 150 do 250 zł za metr kwadratowy. Natomiast ceny desek przeznaczonych do mebli mogą zaczynać się od około 50 zł za metr bieżący dla surowych desek o grubości 18 mm do 150 zł za metr bieżący dla desek o grubości 50 mm. Należy mieć na uwadze, że wymienione ceny są bardzo orientacyjne.

Zobacz również

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry

Jesteśmy certyfikowani przez Fundację Firmy Rodzinne bluemedia shoper płatność

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium