Łuki drewniane konstrukcyjne - Gotowe łuki budowlane

Łuki drewniane konstrukcyjne pozwalają na realizację nawet najbardziej wymagających projektów architektonicznych. Stworzysz dzięki nim piękne pergole, wyjątkowe altany, zadaszenia tarasów czy inne konstrukcje z drewna. Tego typu elementy cechuje nie tylko wysoka estetyka, ale także odporność na warunki atmosferyczne i stabilność. Sprawdź szeroką ofertę łuków z drewna klejonego dostępnych w sklepie Drewno24.

Produkty z tej kategorii są dostępne wyłącznie na zamówienie.

Przewidywany czas realizacji to 15 dni roboczych.

Podane ceny są cenami brutto, detalicznymi za 1 sztukę.

Łuki konstrukcyjne

Łuki do budowy nowoczesnych konstrukcji

Gdzie można wykorzystać łuk drewniany? To element, który nadaje nowoczesnego wyglądu i lekkości każdej konstrukcji — od małych altan, pergoli czy wiat samochodowych, aż po krokwie dachowe, carporty, zadaszenia basenowe czy mosty. Dzięki temu, że drewniane łuki konstrukcyjne wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, stanowią doskonały element umożliwiający budowanie zaawansowanych konstrukcji w łatwy i efektowny sposób.

Jak powstają łuki drewniane?

Łuki drewniane dostępne w naszej ofercie wykonywane są ze świerkowego drewna klejonego warstwowo. Cienkie, kilkumilimetrowe lamele są sklejane klejami poliuretanowymi, natomiast kształt łuku nadawany jest przy pomocy prasy. Taki sposób produkcji sprawia, że drewno jest odporne na działanie ognia, co jest szczególnie istotne w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej i nie tylko. Ze względu na zbitą formę łuków drewnianych, płomień gaśnie na nich samoczynnie. Ponadto takie łuki drewniane są niezwykle lekkie oraz wytrzymałe.

Łuki drewniane — doskonała alternatywa dla stali i betonu

Dlaczego warto wykorzystywać łuki drewniane zamiast stalowych czy betonowych konstrukcji? Ponieważ drewno to materiał w 100% ekologiczny i nowoczesny, a zarazem tradycyjny — budowle z drewna powstawały już tysiące lat temu. Niezaprzeczalną zaletą łuków z drewna klejonego jest także to, że pod wpływem wysokiej temperatury nie pękają (tak jak beton) ani nie miękną (tak jak stal). Dzięki temu nadają się na budowę nawet wielkogabarytowych konstrukcji — dużych mostów, wiat czy szkieletów o dużej rozpiętości. A ponieważ drewno jest piękne samo w sobie, ma naturalnie ujmujący kolor i strukturę, każda konstrukcja z niego wykonana wygląda nowocześnie i stylowo.

Doskonałej jakości drewno, wykonanie w wysokiej technologii i dostosowanie wymiarów pod konkretne potrzeby — wszystko to sprawia, że w sklepie Drewno24 znajdziesz łuk drewniany odpowiadający Twoim wymaganiom. Wszelkie niezbędne informacje udzielamy drogą mailową oraz telefoniczną — zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również inne kategorie

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry

Jesteśmy certyfikowani przez Fundację Firmy Rodzinne bluemedia shoper płatność

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium