Legary aluminiowe

Taras to wyjątkowe miejsce relaksu i wypoczynku. Aby jednak odpowiednio spełniał swoją funkcję, musi być nie tylko piękny, ale też solidny. Źle przygotowane podłoże czy konstrukcja sprawią, że taras szybko stanie się uciążliwym problemem. Dlatego warto zastosować systemowe legary aluminiowe i przy ich użyciu wykonać porządną, trwałą konstrukcję, stanowiącą doskonałą podstawę do podłogi z desek kompozytowych lub drewnianych. Legary aluminiowe dostępne w naszym sklepie spełniają najwyższe wymagania jakości i pozwolą Ci zrealizować każdy projekt.

Legary aluminiowe
Legar aluminiowy 30x30x4000 mm Legar aluminiowy 30x30x4000 mm
Cena: 133,73 zł
zobacz więcej
Legar aluminiowy 30x30x6000 mm Legar aluminiowy 30x30x6000 mm
Cena: 106,62 zł
zobacz więcej
Legar aluminiowy 35x25x4000 mm Legar aluminiowy 35x25x4000 mm
Cena: 71,04 zł
zobacz więcej
Legar aluminiowy 35x25x6000 mm Legar aluminiowy 35x25x6000 mm
Cena: 105,71 zł
zobacz więcej
Legar aluminiowy 40x30x4000 mm Legar aluminiowy 40x30x4000 mm
Cena: 84,11 zł
zobacz więcej
Legar aluminiowy 60x40x4000 mm Legar aluminiowy 60x40x4000 mm
Cena: 216,75 zł
zobacz więcej

Legary aluminiowe - podkategorie:

Legary aluminiowe pod deski tarasowe

Niezależnie od tego, jakie deski tarasowe wybierzesz: deski kompozytowe czy drewniane, wszystkie wymagają odpowiedniego podłoża — konstrukcji, która zapewni stabilne podparcie i nie wymaga konserwacji. Niewłaściwy dobór legarów może bowiem prowadzić do zapadania się tarasu czy skrzypienia podłogi. Dlatego właśnie legary aluminiowe cieszą się większą popularnością od tych drewnianych — mają w porównaniu do nich praktycznie same zalety. Są niezwykle trwałe i odporne na biodegradację. Dobrze radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zapewniają sztywność konstrukcji. Dzięki konstrukcji z aluminiowymi legarami otrzymujemy taras, który będzie nas cieszył przez długie lata.

Systemowe legary aluminiowe — stabilne konstrukcje metalowe

Aluminiowy system podtarasowy ułatwia wykonanie stabilnego i poprawnego montażu całej konstrukcji. Z kolei dzięki sztywności użytych legarów otrzymać można stosunkowo wysoką nośność tarasu. Legary aluminiowe dostępne w naszej ofercie wyróżnia grubość ścianki 2 mm oraz różnorodne przekroje, które bez trudu dopasujesz do swoich potrzeb. W sklepie Drewno24 znajdziesz także dedykowane systemy niewidocznego montażu, podkładki, kątowniki, wsporniki oraz wszelkie inne potrzebne akcesoria montażowe. U nas dobierzesz także deski tarasowe lub deski kompozytowe na swój taras.

Sposób układania legarów aluminiowych

Legary układamy zawsze według instrukcji montażu danego producenta. Bardzo istotny jest między innymi rozstaw rozłożenia legarów. Legary powinny być ułożone w odstępach nie większych niż 50 cm — podnosi to sztywność konstrukcji, a tym samym wydłuża trwałość desek i minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. Następnie legary nawiercamy w równych odstępach, układamy na podkładkach prostopadle do drzwi balkonowych i przykręcamy do twardego podłoża. Łączenia desek kompozytowych czy drewnianych zawsze powinny być zamontowane na dwóch oddzielnych legarach. Wybierz legary aluminiowe odpowiadające Twoim potrzebom i zacznij tworzyć wymarzony taras już dziś!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry

Jesteśmy certyfikowani przez Fundację Firmy Rodzinne bluemedia shoper płatność

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium