Kantówki 70x70 mają wszechstronne zastosowanie. Sprawdzają się w różnego typu inwestycjach, głównie w przypadku mniejszej architektury ogrodowej. Są niezawodnym elementem konstrukcji osłonowych, przeznaczonych na balkony i tarasy. Ponadto kantówka 70x70 może być elementem wspierającym wszelkiego typu półki czy regały. Sprawdza się również przy budowie ławeczek, huśtawek ogrodowych i innych elementów. W ciągłej sprzedaży sklep drewno24 ma kantówki z modrzewia i świerku. Oferujemy wyłącznie sprawdzone, dobrej jakości produkty drewniane.

Kantówki 70x70

Kantówki drewniane 70x70 – jakie produkty występują na rynku?

Jednym z najpopularniejszych wyrobów dostępnych w ofercie naszego sklepu są krawędziaki 70x70 strugane. Produkty tego rodzaju na etapie obróbki uzyskują zupełnie gładką powierzchnię. Z tego też względu nadają się do stosowania w miejscach wyeksponowanych, takich jak opaski drzwiowe, podbitka czy glify okienne. Z uwagi na brak drzazg tego typu produkty mogą być stosowane przy budowie placów zabaw czy podczas wznoszenia ogrodzeń. Ponadto na rynku znaleźć można krawędziaki 70x70 z litego drewna. Charakteryzują się one dużą trwałością i wytrzymałością – z racji tego, że powstały przy użyciu litego kawałka drewna. Na rynku produktów budowlanych spotyka się także krawędziaki drewniane 70x70 klejone, które – jak sama nazwa wskazuje – powstają w wyniku trwałego połączenia ze sobą kilku warstw drewna. Dużą ich zaletą jest brak sęków, ale też większa wytrzymałość materiałowa.

 

Rozmiar krawędziaka a dobór pozostałych elementów

Nie tylko rodzaj krawędziaka, ale przede wszystkim jego rozmiar ma wpływ na dobór kolejnych elementów, niezbędnych do stworzenia konstrukcji, takich jak łączniki, obejmy czy kotwy. Te ostatnie znajdują zastosowanie w przypadku drewnianych zabudów, które chce się przymocować do betonowego podłoża – na przykład balkonu, tarasu czy wylewki pod ogrodzenie. Dla zwiększenia trwałości drewna, kantówki dostępne w naszym sklepie internetowym są zaimpregnowane przy użyciu roztworu solnego, który skutecznie radzi sobie z wszelkiego typu bakteriami i szkodnikami.

 

Do czego przydają się krawędziaki drewniane?

Jednym z popularniejszych zastosowań słupków, występujących w różnych grubościach, są niewielkie konstrukcje ogrodowe. Kantówki wykonane z gatunków iglastych znakomicie sprawdzają się jako rabaty, murki oporowe i palisady, podtrzymujące rośliny czy wyznaczające strefę warzywnika w ogródku. Ponadto kantówki są niezastąpione do tworzenia mebli ogrodowych dla dzieci – dzięki swojej gładkiej powierzchni, są w pełni bezpieczne dla najmłodszych.

Zobacz również

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry

Jesteśmy certyfikowani przez Fundację Firmy Rodzinne bluemedia shoper płatność

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium