Deski modrzewiowe

Oferta naszego sklepu internetowego obejmuje między innymi deski tarasowe oraz elewacyjne wykonane z różnych gatunków drewna wysokiej jakości. Znajdziesz tutaj także deski modrzewiowe, które mogą stanowić idealny materiał na taras czy elewację. Drewno to pożądany materiał konstrukcyjny i ozdobny, cieszący się niesłabnącą popularnością. Sprawdź, czym odznaczają się deski modrzewiowe i do czego nadaje się ten rodzaj drewna.

Deski modrzewiowe
  • nowość
Kantówka modrzew 20x55x4000 kl. AB Kantówka modrzew 20x55x4000 kl. AB
Producent: Seca
Cena: 45,72 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Modrzew syberyjski 27x120x6000 mm gładka Modrzew syberyjski 27x120x6000 mm gładka
Cena: 165,02 zł
zobacz więcej
Modrzew syberyjski 27x120x6000 mm kl. B Modrzew syberyjski 27x120x6000 mm kl. B
Cena: 75,44 zł
zobacz więcej
Modrzew Syberyjski 28x145x3600 mm Modrzew Syberyjski 28x145x3600 mm
Producent: Seca
Cena: 109,26 zł
szt.
zobacz więcej

Modrzew syberyjski — deska tarasowa oraz elewacyjna

W sklepie Drewno24 oferujemy wysokiej jakości produkty z drewna modrzewiowego, które wykorzystać można zarówno jako podłogę na taras, jak i ozdobę elewacji czy schody oraz inne konstrukcje drewniane. Posiadamy między innymi deski tarasowe wykonane z modrzewia syberyjskiego, które ze względu na swoją wysoką odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne są chętnie wybierane właśnie na taras. Modrzew syberyjski jest także wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, gdyż cechuje go niska chłonność wody. Podobnie jak deska tarasowa, również deska elewacyjna modrzewiowa będzie dobrym wyborem na zewnątrz, na fasadę budynków mieszkalnych czy firm. Pięknie prezentuje się zarówno w zimie, jak i w lecie, a lekko złotawy kolor drewna można dowolnie wybarwiać, dostosowując deski do aranżacji architektury.

Szeroki wybór drewna w ofercie sklepu Drewno24

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się deski modrzewiowe gładkie bądź ryflowane, dzięki czemu idealnie dostosujesz ich wygląd oraz przekrój do swoich preferencji. Oferujemy nie tylko deski modrzewiowe różnej długości, ale także deski tarasowe i elewacyjne z innych gatunków drewna, kantówki z modrzewia oraz inne drewniane elementy różnych konstrukcji. Choć to właśnie modrzew jest w naszym klimacie bardzo chętnie wybierany do wykończenia tarasu lub elewacji, deski wykonane z innych gatunków drewna, także egzotycznego, również są warte uwagi. Jeżeli interesuje cię wytrzymała i piękna deska tarasowa wykonana z drewna naturalnego, sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z naszymi doradcami. Wybierz grubość oraz jeden z wariantów długości, a przygotowanie i dostawa towaru na czas będzie dla nas przyjemnością.

Jakie są zalety desek modrzewiowych?

Modrzew jest jednym z najtwardszych gatunków drzew iglastych. Dzięki temu deski modrzewiowe są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, co jest szczególnie istotne w przypadku desek podłogowych czy tarasowych. Dodatkowo modrzew jest odporny na działanie wilgoci i szkodników, takich jak grzyby czy owady. Jest to duża zaleta, zwłaszcza w przypadku zastosowań na zewnątrz, gdzie deski są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Deski modrzewiowe są też atrakcyjne pod względem estetycznym. Charakteryzują się pięknym odcieniem i wyraźnym rysunkiem słojów. Co więcej, z biegiem czasu modrzew nabiera szaro-srebrzystego odcienia.

Jak dbać o deskę modrzewiową?

Odpowiednie czyszczenie to podstawa. Warto używać ciepłej wody i delikatnych, nieagresywnych środków czystości do usuwania brudu, przeznaczonych do tego rodzaju drewna. Należy pamiętać, aby nie narażać desek na długotrwały kontakt z wodą, a po umyciu starannie je wysuszyć. Modrzew jest naturalnie odporny na wilgoć, ale regularne impregnowanie specjalnymi środkami zabezpieczającymi przed wilgocią, grzybami i szkodnikami pomoże zachować jego właściwości na dłużej. Konserwację warto przeprowadzać przynajmniej raz do roku, szczególnie w przypadku desek znajdujących się na zewnątrz. Deski modrzewiowe z czasem nabierają szarego odcienia. Wiele osób ceni ten naturalny proces. Aby jednak zachować oryginalny kolor desek, trzeba zastosować specjalne oleje do drewna modrzewiowego. Pomogą one utrzymać głębię koloru i zabezpieczą drewno. Koniecznie należy unikać bezpośredniego kontaktu z gorącymi przedmiotami, które mogą spowodować przebarwienia lub zniekształcenia. Warto stosować podkładki pod gorące naczynia i zawsze się upewniać, że źródła ciepła są odpowiednio oddalone od powierzchni drewna.

Jak odróżnić modrzew syberyjski od europejskiego?

Modrzew syberyjski i europejski to dwa różne gatunki drzewa, które mają kilka cech charakterystycznych pozwalających je od siebie odróżnić. Modrzew syberyjski rośnie głównie na obszarach Syberii i północnej Mongolii. Drzewo jest odporne na surowe warunki klimatyczne i twarde, dlatego jest bardzo pożądane w budownictwie. Modrzew europejski to gatunek drzewa występujący naturalnie w Europie, głównie w górach środkowej i południowej części kontynentu. Jest nieco mniej odporny na surowe warunki atmosferyczne niż modrzew syberyjski, ale jego drewno jest nadal bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Pod względem wyglądu oba gatunki są do siebie bardzo podobne, choć modrzew syberyjski ma nieco szersze i krótsze igły, które są bardziej szaro-zielone, podczas gdy igły modrzewia europejskiego są dłuższe i mają bardziej intensywny zielony kolor. Co więcej, modrzew europejski ma stożkowatą, regularną koronę, a modrzew syberyjski nieregularną, z gałęziami często skierowanymi ku górze. Różnią się też kształtem szyszek – szyszki modrzewia syberyjskiego są nieco mniejsze i szersze w porównaniu do tych u modrzewia europejskiego.

Zobacz również

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry

Jesteśmy certyfikowani przez Fundację Firmy Rodzinne bluemedia shoper płatność

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium