Deska kompozytowa

Deski kompozytowe stanowią doskonałą alternatywę dla desek drewnianych, jeśli chodzi o wykończenie strefy relaksu na świeżym powietrzu. Ich wygląd imituje drewniane deski tarasowe, a zarazem stanowią bardzo trwały materiał o doskonałych parametrach, dzięki czemu stwarzają niezliczone możliwości aranżacji przestrzeni zewnętrznej. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór desek kompozytowych na taras o różnych wymiarach i kolorach. Sprawdź, jak odpowiednio o nie dbać i dlaczego są tak chętnie wybierane przez naszych klientów.

Deski tarasowe kompozytowe

Deska kompozytowa — co to za materiał?

Deski tarasowe kompozytowe to inaczej mieszanka mączki z drzew iglastych europejskich oraz polichlorku winylu (PCW), która została dobrana tak, aby osiągnąć jak najwyższą trwałość i jak najlepsze parametry desek kompozytowych, ale także wiernie imitować wygląd naturalnego drewna. Nie każdy z tych produktów jest jednak taki sam. W ofercie sklepu Drewno24 znajdziesz deski kompozytowe w różnych kolorach i wymiarach, ryflowane jednostronnie i dwustronnie, dzięki czemu będziesz mógł dobrać propozycję idealnie odpowiadającą Twoim potrzebom. Wybierając deski na taras, warto jednak pamiętać, że nie ma materiału w 100% bezobsługowego. Deska kompozytowa także wymagać będzie renowacji od czasu do czasu, będzie ona jednak o wiele łatwiejsza niż w przypadku desek drewnianych. Szczególnie polecamy do tego dedykowane oleje z pigmentami.

Dlaczego warto wybrać deskę kompozytową na taras?

Deska tarasowa kompozytowa ma wiele zalet, przez które często wybierana jest na tarasy zamiast drewna. Choć to właśnie drewno ma w sobie wyjątkową naturalność, deski kompozytowe zasługują na szczególną uwagę pod względem trwałości. Są odporne na różne czynniki, które dla drewna mogą być niebezpieczne: grzyby, pleśnie, wilgoć, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Co istotne, kompozyt nie wymaga impregnacji tak jak drewno, które takich zabiegów potrzebuje bardzo regularnie, aby zachować piękny wygląd. Jeśli zatem chcesz uzyskać efekt drewnianej powierzchni, której utrzymanie w czystości będzie łatwe i która nie będzie wymagać nadmiernej pielęgnacji, deska kompozytowa stanowi materiał idealny na taras dla Ciebie. To inwestycja na długie lata, dzięki której wypoczynek na tarasie nabierze nowego wymiaru.

Zobacz również

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry

Jesteśmy certyfikowani przez Fundację Firmy Rodzinne bluemedia shoper płatność

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium